Ochraniacze pleców motocyklisty: kamizelki i żółwie motocyklowe

Szczególnie miłośnicy ekstremalnej jazdy na motocyklu, w tym adepci sportu motorowego, powinni wyposażyć się w dodatkowe zabezpieczenia, chroniące podczas ewentualnego upadku. Nieodzownym elementem wyposażenia jest motocyklowy ochraniacz pleców, chroniący kręgosłup oraz zabezpieczający przed obrażeniami wewnętrznymi. Żółw motocyklowy poza zapewnieniem należytego poziomu bezpieczeństwa powinien też wyróżniać się innymi cechami, docenianymi podczas codziennej lub okazyjnej jazdy.

W zależności od marki i potrzeb ochraniacz pleców motocyklowy może być wykonany z wielu rodzajów materiałów. Część użytkowników preferuje działające punktowo twarde skorupy, które rozprowadzają siłę uderzenia na dużej powierzchni. Inni zaś wybierają żółwie motocyklowe z elastycznej pianki, która w możliwie najszybszym czasie rozprowadza energię podczas wypadku. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa, istotny jest też komfort. Dlatego ochraniacze motocyklowe dostępne są w kilku rozmiarach; można też znaleźć modele z regulacją szelek i systemami paneli ruchomych. Przy obcisłych skórzanych kombinezonach optymalnym rozwiązaniem są wsuwane ochraniacze, żółw zaś sprawdza się przy odzieży tekstylnej.

Alternatywą wobec ochraniaczy zapinanych na szelki i wsuwanych są kamizelki motocyklowe z ochraniaczami. Elastyczny ochraniacz, szeroki pas w talii zapinany rzepem, siateczkowe panele z oddychających tkanin czy antyalergiczna poszewka to istotne cechy, którymi wyróżnia się godna polecenia kamizelka z ochraniaczem pleców.

Cena bezpieczeństwa trudna jest do oszacowania, tym bardziej warto zminimalizować ryzyko, dobierając akcesoria motocyklowe z naszej oferty.