Specjalistyczne ochraniacze / stabilizatory karku dla motocyklisty

Najważniejsza jest ochrona w każdej sytuacji. Z tego powodu coraz więcej motocyklistów postanawia stosować ochraniacz karku podczas normalnego poruszania się po drogach. Jeśli jesteś początkującym motocyklistą, możesz się zastanawiać, czy tego typu ochraniacz jest potrzebny oraz kiedy się przydaje.

Początkowo motocyklowe ochraniacze karku były zakładane głównie podczas off roadu lub w motocrossie. Podczas takiej jazdy istnieje duże ryzyko upadku, dlatego stabilizatory karku pełnią tam ważną rolę. W razie wypadku to właśnie on chroni odcinek szyjny kręgosłupa przed obrażeniami. Całkowita bezwładność głowy w takiej chwili mogłaby spowodować poważną kontuzję, a nawet kalectwo. Stabilizator ma więc za zadanie uniemożliwić nadmierne wychylenie się głowy.

Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo, motocyklowy stabilizator karku doskonale sprawdza się również podczas normalnej jazdy. Nowoczesne konstrukcje, jakie znajdują się w naszym sklepie internetowym, są bardzo wytrzymałe. Do ich produkcji użyto specjalnych materiałów wysokiej jakości – z jednej strony bardzo trwałych, a z drugiej wystarczająco lekkich. Ponadto nie krępują ruchów głowy podczas jazdy. Dzięki temu łatwo się do nich przyzwyczaić. Ponadto oferowane przez nas ochraniacze łączą dwie zalety: świetna ochrona i atrakcyjna cena. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji. Atrakcyjny design dodatkowo sprawia, że stabilizator może stać się ciekawym uzupełnieniem stroju. Jeśli chcesz ochronić się przed różnymi urazami lub kontuzją, to warto zadbać o odpowiedni stabilizator.