Wyświetlanie 1–30 z 50 wyników


Dobry pokrowiec, taśmy transportowe czy zapięcie to detale, które są niezbędne w każdym garażu.

Jeżeli uważasz, że pokrowiec przyda Ci się tylko podczas zmiennej pogody lub przykrycia motocykla na zlocie, albo wycieczce to jesteś w błędzie. Tak naprawdę pokrycie może stanowić zabezpieczenie naszego motocykla przez cały rok. Zaleca się, by w czasie garażowania sprzęt również był nakryty. Tak dbamy o nasz lakier, ale i czystość. Dobry pokrowiec renomowanej, niemieckiej marki Held kupicie już w okolicach 100 zł. Jeżeli mówimy o lakierze, warto pamiętać, że nadmierne wystawianie motocykla na słońce również grozi szwankiem na naszej warstwie lakierniczej. Jeżeli sporo jeździcie i zostawiacie motocykl na słońcu, koniecznie zastanówcie się nad pokrowcem, który zaopatrzony jest w specjalną folię chroniącą przed przed promieniowaniem UV. Od Rebelhorna taki gadżet już za 129 zł.

Pasy transportowe powinny znaleźć się w każdym dobrym, motocyklowym garażu. Nie wiadomo kiedy się przydadzą! Oczywiście najczęstsze zastosowanie to transport motocykla. Przydaj się nie tylko podczas przemieszczania się ze swoim rumakiem na tor czy za granicę, ale warto mieć w zanadrzu taką opcję przy okazji kupna lub sprzedaży motocykla lub – odpukać- w razie awarii. Oczywiście każdorazowo zalecamy sprawdzenie transportu, nawet jeżeli motocykl zabezpiecza ktoś inny, lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić sposób montażu oraz odpowiednie zapięcie. Najważniejsze rzeczy, które trzeba sprawdzić to udźwig pasów oraz jakość klamer spinających.

Ostatnia rzecz warta uwagi, która powinna znaleść się na naszym wyposażeniu to zapięcie do motocykla. Tu nie warto oszczędzać. Najlepszym rozwiązaniem będzie solidny łańcuch, którego przecięcie zajmie potencjalnemu rabusiowi sporo czasu i przysporzy nieco kłopotu, jednocześnie skutecznie go zniechęcając. Zazwyczaj łańcuch kojarzy nam się z czymś co może zniszczyć lub porysować motocykl. Nic bardziej mylnego, te specjalne zabezpieczenia dedykowane motocyklom zazwyczaj są zabezpieczone trwałym, odpornym materiałem. Taki gadżet to koszt w okolicach 100 zł. Taniej kupimy podobną jak w przypadku rowerów linkę. W obu wypadkach polecamy zakup jak najdłuższego zabezpieczenia. Wtedy mamy pewność, że zawsze znajdziemy odpowiedni przedmiot do którego przypniemy nasze ukochane dwa koła.

Boss. Bardzo mocna kłódka antykradzieżowa z wbudowaną syreną alarmową o mocy 100 Db. może być stosowana bezpośrednio na tarczę hamulcową lub jako kłódka do zapięcia łańcucha antykradzieżowego. Tańsze rozwiązanie proponuje chociażby Oxford. Wbudowana tam syrena alarmowa reaguje na wstrząs spowodowany np. podniesieniem motocykla ze stopki bocznej do pionu, a ciasna klamra z bolcem blokującym wykonanym z utwardzanej stali stanowi dodatkowe zabezpieczenie uniemożliwiające odjechanie motocyklem.