Akcesoria mototocyklowe

Akcesoria motocyklowe

Każdy z nas lubi gadżety! Motocykliści również mają swoje ulubione, które z powodzeniem mogą być użyteczne w podróży do przyjaciół nad morze czy w dalekiej wyprawie na drugi kontynent. Mogą być też świetnym pomysłem na prezent urodzinowy czy świąteczny dla drugiego motocyklisty.

Na naszym blogu przedstawimy kilka takich produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Intercom – jest to sprzęt przeznaczony do komunikacji między motocyklistami podczas jazdy. Odpowiednio dobrany pozwala na łatwe porozumiewanie się na trasie, bez żadnych problemów i zakłóceń. Najbardziej przydatny jest, gdy duża grupa motocyklistów wybiera się na wspólną wyprawę. Interkom pozwala porozumiewać się m.in. o potrzebie postoju, zatankowania paliwa czy też o awarii motocykla. Wybór właściwego interkomu zależy od potrzeb danego motocyklisty. Można wybrać interkom wielofunkcyjny, który nie tylko pozwala porozumiewać się miedzy sobą, ale też obsługuje telefon lub ma radio w zestawie. Producenci oferują również interkomy wodoodporne oraz wytrzymałe na wstrząsy. Można też kupić interkom z kaskiem w komplecie. Poza tym w sprzedaży dostępne są również interkomy przewodowe i bezprzewodowe, które łączą się za pośrednictwem technologii Bluetooth.

%
Mocowanie i pokrowce GPS – aby móc komfortowo korzystać z nawigacji na motocyklu potrzebujemy uchwytu mocującego GPS do motocykla. Dzięki naszym mocowaniom, GPS umieszczony jest z przodu motocykla, nieco poniżej lusterek, a zatem w niemalże idealnym miejscu. Kierujący nie musi odrywać wzroku od drogi, kątem oka widzi co dzieje się przed nim oraz nie ma zasłoniętych zegarów. Wszystkie dostępne w naszym sklepie uchwyty SW-Motech posiadają adapter umożliwiający zamontowanie obudowy GPS czy dla smartphona z nawigacją. Mocowanie jest na tyle stabilne, że pokrowiec nie powinien odczepić się od ramienia. Jednocześnie nawigacja chroniona jest przed wstrząsami i, przede wszystkim przed wilgocią.
%
%
%
%
%
Gniazdo zapalniczki – jest wodoszczelne, o mocy 12V, montowane na kierownicy lub do nadwozia motocykla. Dostępne są w wersji standardowej, a także z przekaźnikiem, bezpiecznikiem lub z wyjściem USB. Takie gniazdo jest idealnym rozwiązaniem w dalekich podróżach aby doładować nawigację czy telefon.
%
%
Tankpad – to osłona naklejana na zbiornik od strony siodła, która zapobiega rysowaniu lakieru przez zamek czy napy kurtki lub kombinezonu oraz chroni od ewentualnych zarysowań od torby na bak. Montowanie naklejki nie jest zbyt trudne. A my mamy patent na naklejenie jej bez powietrznych bąbli i prosto jak chcemy. Po odtłuszczeniu baku spirytusem lub denaturatem, należy zrobić to samo z tankpadem (nie używaj spirytusu salicylowego, bo zostawia białe ślady!). Dzięki temu można przesunąć i dopasować taknpad według własnych preferencji, do momentu gdy nie wyparuje spirytus lub denaturat. Nie dotykaj kleju, tylko spryskaj go! Wtedy nie uszkodzisz kleju na tankpadzie. Po dopasowaniu weź suszarkę aby wszystko osuszyć tak, aby spirytus/denaturat wyparował spod kleju. Odczekaj 10 minut i dociśnij naklejkę.
%
%
%
Pokrowiec na motocykl – zaletą pokrowca jest ochrona motocykla, a jednocześnie pozostawienie go w gotowości do jazdy. Można go szybko zdjąć i łatwo spakować tak, że zajmą niewiele miejsca. Na rynku dostępne są pokrowce wodoodporne (idealne na jesienne, deszczowe dni), odporne na wysokie temperatury (można założyć natychmiast po zakończeniu jazdy, gdy silnik i układ wydechowy są jeszcze mocno rozgrzane) oraz wykonane z oddychającego materiału, którego używamy głównie w garażu aby chronić przed kurzem i zarysowaniami.

Serdecznie zapraszamy na zakupy, a jeśli nadal masz wątpliwości, pisz do nas! kontakt

2 komentarze do “Akcesoria mototocyklowe

  1. Agata pisze:

    To ja jak zawsze wrzucę swoje tezy grosze 🙂 posiadam te gadżety u siebie i wszystkie są mi potrzebne i wykorzystuje je w trakcie moich wyjazdów .milego dzionka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *