Dobór rozmiaru ubrań przez internet cz.1

Jak dobrać rozmiar przez internet

Najczęstszym problemem poruszanym w mailach czy w wiadomościach na Facebook’u, jest dobór właściwego rozmiaru odzieży przez Internet. Jak mieć pewność, że zamówiony rozmiar będzie idealnie pasował do naszej sylwetki? No cóż, w przypadku zamówień przez Internet 100% pewności nigdy nie ma. Są jednak sposoby, które pozwalają zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu do minimum. Na naszym blogu postaramy się doradzić Wam jak kupować aby nie żałować!

Przy wyborze odzieży motocyklowej ważne są nie tylko modny fason i gatunek materiału, ale także odpowiednie dopasowanie rozmiaru. W opisach odzieży damskiej i męskiej stosuje się dwa typy oznaczeń. Polskie symbole to dwucyfrowe liczby np. damskie 38 czy męskie 50, międzynarodowe zaś to litery stanowiące skróty angielskich słów: S – small (mały), M – medium (średni) oraz L – large (duży). X – czyli „extra” pojawia się przed S, gdzie XS oznacza „extra mały” lub przed L – gdzie XL oznacza „extra duży”, zdublowanie X – odpowiednio powiększa lub pomniejsza wartość rozmiaru.

Państwa, a co za tym idzie producenci, mają różne rozmiarówki . Rozmiary w USA, podobnie jak w Niemczech, wypadają większe niż w Polsce. Z kolei włoska i francuska rozmiarówka jest zaniżona w stosunku do naszej. Polskie „40” wypada tam jako „42” albo nawet „44”.

Jeśli jesteś w stacjonarnym sklepie, idziesz do przymierzalni, aby dobrać właściwy rozmiar. Przez Internet, z oczywistych względów, nie da się przymierzyć rzeczy przed zakupem. W naszym sklepie internetowym, przy każdym produkcie zamieszczona jest tabela rozmiarów oraz dokładne instrukcje zasad mierzenia się. Przy pomocy ilustracji możesz ustalić, jak prawidłowo zmierzyć obwód klatki piersiowej, talii czy też bioder. Trzeba to jednak robić bardzo dokładnie, aby potem nie okazało się, że jednak coś jest za długie, za krótkie, za szerokie lub za wąskie.

Nasze produkty dostępne w sklepie online mierzone są na płasko, dlatego aby ułatwić wybór dobrego rozmiaru wystarczy, że wybierzesz z szafy swoja ulubioną rzecz, która leży idealnie i ją dokładnie zmierzysz.

Jak zatem zdjąć wymiary z kurtki czy bluzki? Zawsze na płasko! Obwód w klatce piersiowej zmierz od pachy do pachy, od szwu do szwu. Obwód w talii zmierz w jej najwęższym miejscu, w biodrach natomiast w najszerszym, miedzy udami a talią, zazwyczaj ok 20cm poniżej talii. Długość rękawa musisz zmierzyć od góry, od ramienia, lub jeśli nie ma w tym miejscu szwu od dekoltu. Na koniec zmierz długość całkowitą w linii prostej od ramienia.

W przypadku spodni najważniejsza jest długość nogawki. Mierzymy ją po wewnętrznej stronie, od krocza do końca nogawki. Mierzymy również wysokość stanu z przodu od szwu w kroku do górnej krawędzi paska, i talię. Zmierz również obwód bioder i uda, około 5 cm od szwu w kroku. Na koniec zmierz długość zewnętrzną, wzdłuż szwu od górnej krawędzi paska do końca nogawki.

Kurtkę najlepiej kupować w komplecie ze spodniami, mamy wtedy pewność, że obie te części da się ze sobą spiąć i będą idealnym zestawem na każdą podróż. Mierząc kurtkę motocyklową, wyciągnij ręce do przodu. Rękawy nie powinny odsłaniać nadgarstków!

2 komentarze do “Dobór rozmiaru ubrań przez internet cz.1

  1. Viki pisze:

    największy problem jest z kombinezonami chyba…. jak ktoś ma niestandardową budowę ciała np góra polskie ok 46 a dół 40…. i co wtedy? szycie na miarę? ale gdzie? czy zakup większego i przerabianie? ale też gdzie?

  2. Agata pisze:

    Przy zakupie spodni trzeba pamiętać o tym ze na motocyklu siedzimy Wiec spodnie zawsze pójdą wtedy w górę .taki zapas Ok 5 cm dłuższe , trzeba liczyć przy zakupie.kurtka tez może być problematyczna dla kobiet z większym biustem ale napewno dobre zdjęcie miary jak pisano w artykule będzie potrzebne.pamietajcie tez o miejscu na bieliznę termoaktywną pod spodnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *