Volkswagen ID. Buzz

Volkswagen ID. Buzz to elektryczny samochód, który zrewolucjonizował segment busów i transporterów. Po raz pierwszy pojawił się publicznie podczas North American International Auto Show (NAIAS) w 2017 roku w Detroit, prezentując model ID. Buzz, który nawiązuje do kultowego modelu T1 z 1950 roku. Teraz, z dwiema wersjami – ID. Buzz i ID. Buzz Cargo – Volkswagen przenosi nie tylko funkcjonalność, ale także emocje z przeszłości do teraźniejszości i przyszłości.

Projektowanie VW ID.Buzza

Projektanci Volkswagena z sukcesem przekształcili prostotę ikonicznego T1 w nowoczesny design ID. Buzza. Przód pojazdu, z charakterystycznym przetłoczeniem w kształcie litery V i dużym logo VW, przywodzi na myśl ducha pierwowzoru. Wyraźnie zaznaczona listwa świetlna łącząca reflektory dodaje mu stylu. Podział nadwozia na strefę górną i dolną, zwłaszcza w dwukolorowym malowaniu, przypomina o historycznym modelu T1.

Volkswagen ID. Buzz tył
Volkswagen ID. Buzz tył. Zdjęcie prasowe Volkswagen

Proporcje nadwozia ID. Buzza są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Duże koła umieszczone niemal w rogach nadwozia pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w kompaktowym wnętrzu. Współczynnik aerodynamiczny (cx) dla wersji osobowej wynosi zaledwie 0,285, co świadczy o zaawansowanych własnościach aerodynamicznych, istotnych dla pojazdu elektrycznego. Niezwykłym elementem, który wyróżnia model ID. Buzz, jest jego ekologiczny charakter. Jako pojazd w pełni elektryczny, ID. Buzz przyczynia się do redukcji emisji zanieczyszczeń, wpisując się w globalne wysiłki na rzecz ochrony środowiska. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań aerodynamicznych oraz innowacyjnych technologii nie tylko sprawia, że podróżowanie staje się przyjemnością, ale także podkreśla zaangażowanie marki Volkswagen w rozwijanie ekologicznych i zrównoważonych form mobilności. ID. Buzz to nie tylko nowoczesne podejście do designu i technologii, ale również świadomy wybór dbania o naszą planetę.

Volkswagen ID. Buzz bagażnik
Volkswagen ID. Buzz bagażnik. Zdjęcie prasowe Volkswagen

Wnętrze Volkswagena ID.Buzz

Wnętrze pojazdu to nowoczesność i komfort. Cyfrowe zegary za kierownicą, ekran multimedialny Ready 2 Discover o przekątnej 10 cali, a także systemy We Connect, We Connect Plus, App-Connect (z bezprzewodowym CarPlay i Android Auto) tworzą ergonomiczne i interaktywne środowisko. Wersja osobowa ID. Buzza oferuje aż osiem portów USB-C, umożliwiających łatwe ładowanie wielu urządzeń.

Volkswagen ID. Buzz  kokpit
Volkswagen ID. Buzz kokpit. Zdjęcie prasowe Volkswagen

Sprawdź: SUV-y od Volkswagena

Innowacyjność ID. Buzza objawia się także w systemie ID. Light, który dostarcza kierowcy intuicyjne komunikaty świetlne. System ten integruje się z gamą zaawansowanych funkcji asystujących, takich jak funkcja pamięci do automatycznego parkowania, Car2X (ostrzeżenia o zagrożeniach) czy Travel Assist z użyciem danych z crowdsourcingu, umożliwiający częściowo autonomiczną jazdę na autostradach.

Volkswagen ID.Buzz w wersji Cargo

Volkswagen ID. Buzz Cargo
Volkswagen ID. Buzz Cargo. Zdjęcie prasowe Volkswagen

Wersja Cargo, czyli ID. Buzz Cargo, to pionierski, w pełni elektryczny pojazd transportowy marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Przystosowany do codziennej pracy, spełnia wymagania dostawców realizujących dostawy ostatniej mili, świadczących usługi serwisowe czy transportowe. Jego przestrzeń ładunkowa, standardowo wyposażona w stałą ścianę działową, mieści 3,9 m3 i dwie europalety. Dzięki drzwicom skrzydłowym, klapi oraz przesuwnym drzwiom bocznym, dostęp do ładunku jest wyjątkowo łatwy.

Podłoga w bagażniku ID. Buzz Cargo, wyłożona sklejką i gumową wykładziną, zapewnia stabilność i bezpieczeństwo ładunku. System mocowania umożliwia zabezpieczenie ładunku na różne sposoby. Dodatkowe opcje, takie jak uniwersalna podłoga z szynami mocującymi czy listwy na ścianach, pozwalają na dostosowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Hak holowniczy, gniazdo 230 V i możliwość aktualizacji oprogramowania zdalnie to kolejne elementy, które sprawiają, że ID. Buzz Cargo to wszechstronne i nowoczesne rozwiązanie dla przedsiębiorców.

Volkswagen ID. Buzz Cargo bagażnik
Volkswagen ID. Buzz Cargo bagażnik. Zdjęcie prasowe Volkswagen

Technologia VW ID.Buzz Cargo

Dodatkowym innowacyjnym elementem w modelu ID. Buzz Cargo jest zastosowanie interaktywnego systemu ID. Light, który nie tylko dostarcza kierowcy informacje świetlne, ale także integruje się z ponad 30 zaawansowanymi systemami asystującymi. To połączenie umożliwia autonomiczną jazdę na autostradach, funkcję pamięci do automatycznego parkowania oraz nową wersję Travel Assist, korzystającą z danych crowdsourcingu. Po raz pierwszy w historii Volkswagen Samochody Dostawcze oferują pojazd, który nie tylko spełnia oczekiwania co do przewozu towarów, ale także wprowadza nowoczesne technologie zapewniające bezpieczeństwo i wygodę w codziennej pracy przedsiębiorców. ID. Buzz Cargo to więcej niż tradycyjny furgon – to mobilne centrum nowoczesnych rozwiązań transportowych.

Related Articles